Lisätiedot
Bussin aikataulu
Lauantaina
Oulu-Raahe | |
12.00 | Kaarlenväylä (Oulun kauppatori) |
Kaakkurin ramppi E1 | |
Ouluntullin ramppi E | |
12.10 | Kempele Zeppelinin ramppi E |
12.20 | Liminka Lumijoen risteys (Liminka TH L) |
13.10 | Museonranta (Pakkahuoneen museo) |
Raahe-Oulu | |
18.00 | Museonranta (Pakkahuoneen museo) |
Paluumatkalla pysähdymme samoilla pysäkeillä kuin tulomatkalla | |
19.10 | Oulun linja-autoasema |
Ehdot
1. Minimiosallistujamäärä ja Saaga Travelin oikeus perua matka
Matkan toteutuminen edellyttää minimiosallistujamäärää. Jos matkan minimiosallistujamäärä ei ole toteutunut lähtöä edeltävään torstaihin klo 12.00 mennessä, matka perutaan. Ilmoitamme tällöin matkan osallistuneille matkan peruuntumisesta sähköpostitse ja palautamme maksun kokonaisuudessaan.
Jos minimiosallistujamäärä on täyttynyt ja matka toteutuu, matkan myyntiä jatketaan lähtöhetkeen saakka.
2. Asiakkaan oikeus perua jo ostamansa matka
Asiakkaalla on oikeus perua jo ostamansa matka. Jos asiakas peruu jo ostetun matkan viimeistään kolme vuorokautta ennen lähtöä, pidätämme peruutuskuluina 10 euroa ja palautamme lopun maksetusta summasta.
Jos asiakas peruu ostamansa matkan kolme vuorokautta ennen lähtöä tai myöhemmin, ei maksua palauteta.
Suosittelemme matkavakuutusta, joka kattaa matkan peruuntumisen ja matkan aikana aiheutuvat tapaturmat ja sairastumiset.
3. Maksunpalautukset
Maksunpalautukset tapahtuvat maksunvälittäjä Paytrailin toimesta. Maksu palautetaan alkuperäiselle maksutavalle. Yleensä palautus onnistuu automaattisesti. Jos palautus ei onnistu automaattisesti, Paytrail ottaa asiakkaaseen yhteyttä ja tiedustelee palautustiliä.